fbpx

Pelsonius – Cserszegtomaj

Egy csendes község a Balaton mellett Cserszegtomaj és az ő legmodernebb szálláshelye a Pelsonius. A csend és nyugalom szigete modern köntösbe bújtatva. Vajon kik és milyen eszmék által vezérelve hívták életre Keszthelytől pár percre ezt az Egyedi Szállást.


A rejtély 🙂

Bevallom őszintén nagy kérdőjel van bennünk, hogy mit is jelenthet a Pelsonius, de  azon ritka helyzetben vagyunk, hogy ezzel a kifejezéssel kapcsolatban nem sok információt találtunk a világhálón. Egyedi Szálláshoz egyedi név. 🙂 Így az első kérdésünk nem is lehet más: Mit jelent a Pelsonius? Mit jelent számotokra és miért pont erre a névre kereszteltétek turisztikai gyermeketeket?

Mókás kérdés! 🙂 A magyar vizslánk Pelsonius, mivel egy balatoni kennelből származik… De amúgy a Balaton latin neve Lacus Pelso, amit például a Seuso-kincsekből is tudhatunk. Amikor nevet kerestünk a faházunknak, egyértelmű volt, hogy szeretnénk valamilyen különleges, megkapó kifejezést választani, ami az elhelyezkedésre is utal. Végül nem is kellett sokat töprengenünk – hamar éreztük, hogy megtaláltuk a tökéletes nevet (a tökéletes helynek).


Ötlettől a megosztásig

Hogy jött az ötlet, hogy saját vendégházatok legyen? Kérlek meséljetek miként valósult meg álmotok az ötlettől az első vendég fogadásáig!

Mindig is tetszettek nekünk a minimalista, ugyanakkor otthonosságot sugárzó házak, illetve nagyon szeretjük a fa anyagokat látni, érezni, így amikor hozzájutottunk egy ideális fekvésű telekhez, tudtuk, eljött az idő a megvalósításra. Abban is egyetértettünk kezdettől fogva, hogy ha már létrehozunk egy nagyszerű helyet, azt nem szeretnénk csak magunknak megtartani, másokkal is szeretnénk megosztani az élményt, amit egy ilyen ház adhat. Éppen ezért nem csak a kivitelezésbe, de már a tervezésbe is bevontuk számos ismerősünket; a végeredmény rajtunk kívül sok-sok barátunk javaslatát, munkáját dicséri.


Pelsonius – kilépve az árnyékból

Cserszegtomaj hosszú ideje Keszthely és Hévíz árnyékában éldegél. Az utóbbi években szerencsére egyre többen fedezik fel idegenforgalmi értékeit, Ti ebben büszkén veszitek ki a részeteket. Ti miért választottátok ezt a települést vendégházatok helyéül?

Igyekeztünk sok szempontot figyelembe venni. Fontos volt, hogy legyen a közelben jó étterem, bolt, pékség, Balaton-part, ugyanakkor mindenképp hangsúlyos az, hogy itt el lehet vonulni a világ elől, az erdő szélén álló házikóban. Egy igazi elbújós faházat álmodtunk meg, amihez a cserszegi domboldal ideális választás volt.


Családi összefogás – Pelsonius

Minden esetben kíváncsiak vagyunk arra is, hogy szállásadóinknak a vendéglátás a fő projektjük vagy van civil foglalkozásuk is. Felmerül ez a kérdés esetetekben is, főleg, hogy a Pelsonius weboldalán azt olvastuk, hogy a nap 24 órájában jelezhetik vendégeitek, ha bármire szükségük lenne, illetve bármilyen segítségre szorulnak, Ti rendelkezésre álltok. Miként élitek a mindennapjaitokat?

A vendégházat ketten kezeljük, ez egy ilyen anya-fia projekt. A munka oroszlánrészét édesanyám végzi, aki a kulturális örökségek szerelmese, a kézműves mesterségek ismerője, a Balaton és környékének rajongója. Ő a helyszínen fogadja a vendégeket, míg én Budapesten a marketinget és a social felületeket, weboldalt kezelem, szervezem a megvalósítással kapcsolatban felmerülő munkálatokat. Régóta szabadulószobákkal foglalkozom, sok díszletgyártást asszisztáltam végig, így nagyjából tudom, mit szeretnék látni.


Amikor a kreatívok találkoznak

Szembeötlő modernitással keveritek a fa természetességét és a letisztult fekete fémes anyagot a külső megjelenést tekintve, és belül is több helyen visszatér a fa és vas különféle kapcsolata. Kinek a tervei és ötletei alapján született meg a Pelsonius és milyen nehézségeket rejtett az építkezés, valamint a dizájn kialakítása?

Sok sok helyszínbejárás, és beszélgetés után egy zala megyei tervezőt, Hermán Pétert kértük meg, hogy legyen a projekt szellemi irányítója. Összegyűjtöttük, hogy milyen funkciókat szeretnénk adni az ingatlannak, milyen terekre van szükség, kiemeltük, hogy a fény és a világosság mennyire fontos nekünk, és így született ez a szép hely. Rengeteg pozítiv ötlet jött régi kedves és szuperkreatív asztalosunktól is, Koncz Pétertől, aki a belső kialakításért, szaunáért, teraszért felelt. A grafikusunkkal szintén régi baráti és munkakapcsolat fűz össze, a weboldal és marketingmegjelenések anyagai az ő munkáját dicsérik.


Pelsonius – ide jó megérkezni

A minimalista stílus mellé teljes körűen felszerelt épületet kapunk, melyben mindent megtalálunk, amire egy csendes elvonulós, akár több napos kikapcsolódásra szükségünk lehet. Milyen cél vezérelt Titeket a kiegészítők, a kellékek beszerzése és a hangulat megalkotása során?

Az, hogy az egész nagyon egységes, harmonikus, ugyanakkor otthonos érzést adjon. Hogy jó legyen ide megérkezni.


Állatbarátoknak ajánlva

Végre egy hely, amely luxus körülményeket biztosítva négylábú kedvenceinket is fogadja. Mire figyeljünk oda, ha szeretnénk kisállatainkkal érkezni hozzátok?

Hogy nekik is egy szuper élmény legyen az itt töltött idő! Igen, a kisállatbarát szempont fontos volt nekünk, úgy látjuk, erre viszonylag kevés szálláshelyen van lehetőség, pedig mi sem szívesen megyünk a vizslánk nélkül sehova.


Honnan hova – Mit érdemes látni?

Keszthely és Hévíz egyértelműen bővelkedik program és szórakozási lehetőségekkel. Mit ajánlanátok vendégeitek számára, amit mindenképpen látogassanak meg, illetve az említett két településen kívül mik a Ti kedvenc helyeitek? Hogyan tudtok segíteni ötletekkel a látnivalókat illetően?

Mindenképpen javaslom a keszthelyi Balatoni Múzeum szabadulószobáját, mert azt részben én építettem, terveztem! De persze Keszthelyen szuper lehetőségek vannak, a Festetics-kastély, a Balaton-part, a kiváló túraútvonalak mind-mind nagyszerű elfoglaltságot jelentenek, de érdemes felfedezni a közeli kis falvak eldugott éttermeit: Várvölgyben, Nagygörbőn, és még sok más helyen is tartogat meglepetéseket a vidék.